Подписаться на рассылку
28 мая 10

Звернення Голові Служби Безпеки України

Голові Служби Безпеки України
Пану Хорошковському В. І.
м. Київ, вул.. Володимирська, 35
тел.: 226-25-64, 256-97-32

Шановний Валерій Іванович!

Звертаємося до Вас у зв’язку з діями Вадима Гриба (засновника та голови спостережної ради київської групи компаній «ТЕКТ»), спрямовані на дискредитацію ряду чиновників і посадовців державного та місцевого рівня.
Зокрема, в засобах масової інформації та при будь-якій іншій нагоді Вадим Гриб намагається підкреслити, що він є особою, наближеною до Вас, є Вашим бізнес-партнером та хизується особистою дружбою з Вами.
Ще з початку 2000 років В. Гриб не перестає наголошувати на тому, що він придбав акції Укрсоцбанку для Валерія Хорошковського. У 1999-2001 рр. «ТЕКТ» консолідував 28% акцій банку (http://www.kontrakty.com.ua/show/rus/rubrik_main/36200742.html). Але саме зараз, коли Вас призначено на посаду голови Служби Безпеки України, В. Гриб розпочав масовану акцію по закріпленню за собою статусу вашого позаштатного радника і близького товариша.
В таких діях В. Гриба ми вбачаємо спробу вплинути на різноманітні органи державної влади та місцевого самоврядування, а також підприємства, установи і організації всіх форм власності.
За час перебування на українському ринку цінних паперів Вадим Гриб здійснив понад 100 вдалих інвестиційних проектів, які насправді можна охарактеризувати як рейдерські захоплення: «Мотор Січ», «Крюковський вагонобудівний завод», миколаївський пивний завод «Янтар», «Лакма», «Азовсталь», «Росава», «Росинка», кіровоградський універмаг тощо. На черзі він поставив за мету отримати доступ до найстарішого в південному регіоні підприємства харчової промисловості – кондитерської фабрики ЗАТ «Одесакондитер» (та його офіційного дистриб’ютора ЗАТ «Торговий дім «Люксембурзький»). При цьому «руку набивав» пан Гриб на російських підприємства, зокрема «Автоваз» в Тольяті тощо. Крім того в його переїзді і отриманні ним громадянства України залишається багато білих плям і існує ряд тверджень про його причетність до російського кримінального світу.
Не даючи переліку «добрих справ» ГК «ТЕКТ» на чолі з Вадимом Грибом, зауважимо лише той факт, що ДКЦПФР визнало, що діяльність Вадима Гриба і підконтрольної йому Групи компаній «ТЕКТ» є рейдерством, у зв’язку з чим у лютому власник «ТЕКТу» В.Гриб був виключений зі складу стратегічної групи при Державній комісії з цінних паперів та фондового ринку з формулюванням «за неодноразові випадки участі у протиправних захопленнях підприємств в Україні та причетність до рейдерства», а згодом одній з його фірм «ТЕКТ-Трейд» було анульовано ліцензію торгівця і виключено разом з В.Грибом з біржової ради та спостережної ради ВДЦП.
Нажаль, спроби впливу Вадима Гриба через «бізнес-партнерство» з Вами ми відчуваємо і на собі: Одеське управління СБУ під постійним натиском «ТЕКТУ» знижує активність в розгляді питань рейдерського захоплення ЗАТ «Одесакондитер» і ЗАТ «Торговий дім «Люксембурзький»; крім того прокуратура та управління МВС міста та області змушені постійно відбиватися від скарг, що направляються співробітниками компанії «ТЕКТ», у зв’язку з тим, що пан Гриб вбачає неприкриту загрозу своїй діяльності в діях цих силових структур. Адже саме завдяки принциповості посадовців з силових структур Одеського регіону (СБУ, Прокуратури), господарського суду Одеської області на чолі з його головою Продаєвичем В.А. та Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку (як Одеського територіального управління на чолі з його начальником Ровинським Ю.О., так і головного її апарату в м. Києві на чолі з Тевелєвим Д.М.) підприємствам вдається давати опір професійним рейдерам на чолі з Вадимом Грибом.
Однак, якщо Гриб продовжуватиме користуватися незаконно привласненими «регаліями та погонами», які йому ніколи не належали,він буде все більш безкарно і зухвало втілювати в життя схеми дискредитації чиновників, тиску на посадовців всіх рангів для своїх злочинних цілей.
Ще у 2007 році депутат Верховної Ради України Дмитро Крючков звернувся до СБУ та Генеральної Прокуратури України з проханням перевірити інформацію про скоєння злочинів головою спостережної ради ГК «ТЕКТ» Вадимом Грибом, оприлюднену екс-губернатором Кіровоградської області Едуардом Зейналовим 30 березня 2007 р. у прямому ефірі передачі «Свобода слова» на каналі ICTV, де говорилося, що в той час, коли пан Зейналов керував областю, В.Гриб пропонував йому хабар у розмірі 500000 доларів США, за що від губернатора вимагалася допомога у рейдерському захопленні підприємства «УТОК Кіровоград». Після відмови чиновника, Гриб дискредитував його всіма можливими засобами, а наступним його кроком мала стати дискредитація вже керівників центральних органів державної влади України. Також був оприлюднений факт, що офіс Гриба розробляє плани дискредитації керівників центральних і місцевих органів державної влади, підтверджений самим Грибом В.В.
Ми впевнені, що проблема рейдерства є загальнонаціональною, яка загрожує не тільки конкретно взятому підприємству, на яке вчиняється атака, але й всій економічній безпеці країні в цілому, оскільки під удар ставляться дуже важливі відносини – відносини власності – економічні відносини, а, методи, які використовують рейдери, підривають довіру до влади (в т.ч. і судової), а відтак, наносять негативний вплив внутрішньо- та зовнішньодержавному імідж України.
Відтак, Вадим Гриб своїми діями не тільки дискредитує Вас, але й кидає тінь на всю Службу Безпеки України в цілому, що є неприпустимим.
У зв’язку з наведеним звертаємося до Вас і просимо не допустити свавілля Гриба В.В.

Created By Awwsoft © 2009
"65007, Украина, г.Одесса, 3-й Водопроводный
пер., 9, ЗАО "Одесcакондитер""